Převážíte hrocha (pejska)? Připoutejte ho!

Allianz centrum pro technologie (AZT) představilo jedinečný psí crash test, který poukazuje na velké nebezpečí způsobené nepřipoutáním psa ve vozidle. Ukázalo se, že při nehodě v relativně nízké rychlosti 40 km za hodinu vyvine 35kilový pes sílu hrocha s hmotností až 1400 kg. Jízda s nezabezpečeným zvířetem může mít tragické následky pro všechny cestující.

Při nehodě, moderní ochranné prvky pomáhají pasažérům vyváznout ze srážky s co nejmenšími zraněními. Situace může být dramatická, pokud s sebou vzorně připoutaní cestující vezou také volně převáženého psa. Experiment pojišťovny Allianz ukazuje, že vezete-li na zadních sedadlech nezajištěného středně velkého psa, může při nárazu i v relativně nízké rychlosti dojít k naprosté devastaci předních sedadel.
 
V provedeném testu byl umělý pes o hmotnosti 35 kg při čelním nárazu v rychlosti 40 km/h vymrštěn ze zadních sedadel do přední části auta, kde zlomil řadící páku, rozbil celou palubní desku a poranil pasažéry sedící v přední části auta.

Allianz tedy doporučuje psy do 12 kilogramů zajistit postrojem jež se připne k bezpečnostnímu pásu. Větší psy přepravujte pouze v přepravních boxech nebo klecích v zavazadlovém prostoru.
Tagy:

riziko

Potřebujete poradit nebo sjednat pojištění?

Chcete mít jistotu, že máte smlouvu správně nastavenou?
Sjednejte si schůzku na pobočce. Proškolení pracovníci Vám rádi poradí.